اقامت کانادا از طریق تجربه کبکی

اگر قصد اخذ اقامت کانادا را در مدت زمان کوتاه دارید، و برای برنامه اسکیل ورکر کبک و اسکیل ورکر فدرال  و اکسپرس اینتری واجد شرایط نمیباشید، میتوانید از طریق برنامه PEQ یا همان مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کنید تا اقامت کانادا را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

اقامت از طریق تحصیل در استان کبک کانادا

استان کبک کانادا فرصتهایی عالی برای اقامت پس از تحصیل از طریق روش PEQ در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در حالی که اخیراً تقاضا برای PR (اقامت دائم) بعد از تحصیل در تمامی استان های دیگر بسیار دشوار شده است، ولی درهای استان کبک همچنان به روی متقاضیان اقامت در کانادا از طریق تحصیل باز می باشد.

اقامت کانادا از طریق تجربه کبکی

دلایل تحصیل در کبک

نیاز به کمک دارید؟

در صورتی که نتوانستید پاسخ پرسش های خود را در این صفحه پیدا کنید، می توانید با ما تماس حاصل فرموده و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

فرصت های اقامت پس از تحصیل در کبک

تقاضا برای گواهی CSQ و اقامت دائم کانادا از روش PEQ

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق PEQ روشی برای صدور سریع CSQ برای کارگران و فارغ التحصیلانی است که برای آن تقاضا داده اند و شرایط معین مورد نیاز را نیز دارا هستند. CSQ همچنین در صورت وجود، برای همسر واقعی متقاضی و فرزندان وابسته قید شده در تقاضانامه قابل صدور است. پس از دریافت CSQ فرد می تواند برای دریافت اقامت دائم(PR) درخواست دهد.

مهاجرت به کانادا از روش PEQ شامل افراد زیر می شود

شرایط لازم برای اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه پی ای کیو PEQ

متقاضیان باید در زمان ارائه درخواست CSQ تمامی شرایط مورد نیاز برنامه PEQ را دارا باشند

اقامت کانادا از طریق تجربه کبکی

مدارک واجد صلاحیت برای برنامه پی ای کیو PEQ

از اول نوامبر 2019، آندسته از دانشجویان خارجی که از دانشکده های کبک فارغ التحصیل شده اند نیز می توانند تقاضای خود را ارائه کنند. کارگران خارجی موقت هم می توانند همچنان درخواست خود را ارائه کنند. گفتنی است از اول نوامبر 2019 شرایط جدید فقط در مورد تمام درخواست هایی که بعد از این تاریخ ارسال میشوند اعمال می شود . اما فارغ التحصیلان از دانشگاه ها و نهادهای آموزشی کبک که مدارک زیر را دارند می توانند درخواست خود را برای اقامت دائم کبک ارائه کنند:

همچنین، این مدارک باید در لیست رشته ها یا لیست مشاغل واجد شرایط وجود داشته باشد.

شرایط مورد نیاز زبان برای برنامه PEQ

از تاریخ اول ژانویه 2020 متقاضیان تنها از طرق زیر می توانند دانش زبانی خود را ثابت کنند و به یکی از روش های زیر توانایی زبان خود را نشان دهند:

علاوه بر این، از تاریخ اول ژانویه 2020 همسر فرد متقاضی که نام او در درخواست جهت اقامت دائم کبک ذکر شده نیز باید دانش زبان فرانسه خود را (در مهارت مکالمه) حد اقل در سطح متوسط رو به بالا نشان دهد؛ این شرط معادل کسب نمره 7 یا 8 در آزمون CLB و آزمون مهارت های زبان فرانسه در (مهارت شفاهی) ویژه متقاضیان بزرگسال مهاجرت به کبک است. 

اقامت کانادا از طریق تجربه کبکی

درخواست برای اجازه کار Open Work Permit

چنانچه فردی در یک رشته آموزشی حرفه ای شغلی از یک موسسه متوسطه خصوصی یا دولتی در کبک فارغ التحصیل شده باشد که توسط وزارت آموزش، پرورش و ورزش (MELS) ارائه شده باشد بعد از اتمام تحصیل می تواند برای دریافت  تا سقف 3 سال مجوز کار پس از فارغ التحصیلی درخواست بدهد.

برای این منظور شخص باید:

کارگران خارجی موقت

 از اول نوامبر 2019، کارگران خارجی موقت که در حال کار در کبک هستند و می خواهند برای دریافت گواهی انتخاب کبک درخواست ارائه کنند باید واجد شرایط زیر باشند:

در شغلی شاغل باشند که در فهرست مشاغل مورد نیاز و واجد شرایط PEQ وجود دارد؛ در این فهرست، مشاغل و حرفه هایی که در بازار کار کبک تقاضای بالایی دارند اعلام شده است.   

اگر در شغلی شاغل هستند که سطح مهارتی آن در دسته بندی ملی مشاغل 0 ، A و B است، آن شغل باید حتما در فهرست مشاغل مورد نیاز و واجد شرایط PEQ وجود داشته باشد و فرد متقاضی طی 24 ماه قبل از ارائه درخواست باید حد اقل 12 ماه در آن شغل سابقه کار داشته باشد.

اگر در شغلی شاغل هستند که سطح مهارتی آن در دسته بندی ملی مشاغل C و D است و آن شغل در فهرست مشاغل مورد نیاز و واجد شرایط PEQ وجود دارد، باید طی مدت 24 ماه قبل از ارائه درخواست حد اقل 18 ماه در آن شغل سابقه کار داشته باشند. و چنانچه در مشاغل نیازمند مجوز و گواهی کار یا به اصطلاح مشاغل Regulated شاغل هستند باید شرایط شغلی و استخدامی و نیز پیشنهاد کار را رعایت کرده باشند.  

معرفی استان کبک

کبک بزرگترین ایالت کانادا از نظر مساحت می باشد.استان کبک منطقه ای با فرهنگ فرانسوی زبان در آمریکا است. هر ساله موسسات آموزشی انگلیسی زبان و فرانسوی زبان مختلفی پذیرای 30000 نفر از دانشجویان خارجی می باشند. متقاضیان تحصیل در استان کبک باید جهت دسترسی به آموزش عالی، شرایط مورد نیاز پذیرش که از سوی موسسه انتخابی اعلام شده را دارا باشند(بدون نیاز به گذراندن امتحان)؛ همچنین تمکن مالی خود برای تحصیل را  نیز اثبات نموده و مجوزهای ورودی لازم که مورد نیاز اداره مهاجرت کانادا است را بدست آورند.

گزینه های تحصیل در استان کبک

جهت تحصیل بعنوان دانشجوی پس از دوره دبیرستان در کبک گزینه های متفاوتی وجود دارد. مدارس زبان، دانشکده های دولتی و خصوصی و دانشگاه ها عمده ترین مراکز ارائه خدمات آموزشی در کبک می باشند.

افراد متقاضی حق انتخاب تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسوی را دارا می باشند. بر خلاف تصور عمومی، چنانچه فردی تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه یا دانشکده ای را انتخاب نماید، هیچ اطلاعاتی از زبان فرانسه مورد نیاز نیست.

خدمات برای دریافت اقامت تحصیلی کانادا و مهاجرت به کانادا از روش PEQ

چنانچه یکی از شرایط زیر را دارا هستید از کمک های ما بهره مند شوید:

دریافت مشاوره
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp شخص پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید