سوپر ویزای 10 ساله والدین

سوپر ویزا یا ویزای والدین کانادا

در سال 2011 ویزای جدیدی به عنوان زیرمجموعه ویزای توریستی کانادا ( ویزای ویزیتوری کانادا ) اضافه شد که بر اساس آن، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ اشخاص دارای اقامت کانادا و یا شهروندان کانادا می توانند به مدت 10 سال از این کشور بازدید کرده و در هر بازدید به مدت 2 سال در کنار فرزند یا نوه هایشان زندگی کنند. نکته قابل توجه این است که متقاضی به صورت قانونی تا 10 سال اجازه رفت و آمد به کانادا را دارد اما اعتبار این ویزا برای استفاده تا 1 ماه قبل از پایان اعتبار پاسپورت متقاضی ادامه خواهد داشت. به طور مثال اگر شخصی در ایران موفق به دریافت سوپر ویزای کانادا شده باشد و پاسپورت خود را نیز به تازگی تمدید کرده باشد، به دلیل اعتبار 5 ساله پاسپورت ها در ایران، تا 5 سال می تواند به کشور کانادا به صورت موقت رفت و آمد کرده و در هر بار سفر 2 سال در این کشور اقامت داشته باشد. گفتنی است که ویزای توریستی مولتیپل عادی در هر بار سفر به اجازه 6 ماه اقامت کانادا را به شما می دهد.

سوپر ویزای کانادا به دو صورت single entry و multiple entry صادر می شود و تا یک ماه قبل از پایان اعتبار پاسپورت شما ، معتبر است. سوپر ویزای سینگل به متقاضی اجازه یک بار ورود به خاک کانادا را می دهد و سوپر ویزای مولتیپل چندین بار رفت و آمد به خاک کانادا را در مدت زمان اعتبار ویزا ممکن می سازد.

سوپر ویزای 10 ساله والدین

شرایط سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا از آن جهت که به والدین فرد مقیم کانادا این امکان را می‌دهد تا ۲ سال در کانادا اقامت داشته باشند و حتی پس از پایان اعتبار پاسپورت خود با یک درخواست ساده و بدون نیاز به انگشت نگاری از مزایای سوپر ویزای ۱۰ ساله کانادا بهره‌مند شوند، گزینه‌ای جذاب برای خانواده‌ها خواهد بود.

نیاز به کمک دارید؟

در صورتی که نتوانستید پاسخ پرسش های خود را در این صفحه پیدا کنید، می توانید با ما تماس حاصل فرموده و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

چه کسانی می‌توانند برای سوپر ویزای کانادا اقدام کنند

شرایط دریافت سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای 10 ساله والدین

نکته مهم

در خصوص سوپر ویزا یا ویزای والدین کانادا این است که متقاضی این نوع ویزا نمی‌تواند دیپندنت و یا همراه داشته باشند چون خود به بواسطه دعوت فردی دیگر و تضمین پوشش هزینه‌ها از طرف وی مجاز به دریافت ویزا خواهند بود.

شرایط دعوت کننده در سوپر ویزای کانادا

همانطور که اشاره شد، مهمترین مدرک مورد نیاز برای درخواست سوپر ویزای کانادا، دعوتنامه‌ای رسمی از سوی فرزند و یا نوه متقاضی یا متقاضیان است. بنابراین فرد دعوت کننده نیز می‌بایست شرایطی برای ارسال دعوتنامه داشته باشد و همچنین از طریق ارائه مدارک معتبر بتواند توان مالی خود را برای تامین مخارج والدینش اثبات نماید. مهمترین شرایط دعوت کننده مدارک اجباری در سوپر ویزای کانادا اعبارتند از:

  • برگه ارزیابی مالیاتی (T4 و T1) برای سال جاری مالیاتی
  • بیانیه بیمه اشتغال
  • گواهی اشتغال شامل حقوق ثابت و تاریخ استخدام
  • فیش حقوقی
  • صورت حساب بانکی

 

وب سایت رسمی سفارت کانادا همچنین از موارد زیر به عنوان موارد مدنظر برای صدور سوپر ویزای کانادا یاد کرده است:

  • مهمترین نکته این است که آفیسر پرونده باید به این نتیجه برسد که متقاضی ویزای والدین کانادا، اقامتی موقت در این کشور خواهد داشت و برای بازدید از فرزندان خود اقدام به سفر کرده‌است و بعد از پایان مدت اعتبار ویزای خود، کانادا را ترک خواهد کرد
  • پیوندهای محکم خانوادگی در کشور مبدا
  • دلیل سفر
  • شرایط خانوادگی و مالی
  • ثبات کلی سیاسی و اقتصادی کشور مبدا

 

همه این موارد به آفیسر پرونده کمک خواهد کرد تا در خصوص خروج متقاضی سوپر ویزای کانادا در زمان مقرر اطمینان حاصل کند. بنابراین می‌توان گفت برای درخواست سوپر ویزای کانادا باید هم دعوت کننده و هم دعوت شونده هر یک شرایطی خاص داشته باشند که می‌توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان دپارتمان ویزا و وقت سفارت هلدینگ نیلگام ضمن مشاوره رایگان در جریان جزئی‌ترین آپ دیت‌های مربوط به درخواست ویزای والدین قرار بگیرید.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که صرف اینکه فرزند و یا نوه فردی اقامت دائم کشور کاناد را در اختیار دارد نمی‌تواند متضمن ویزا شدن درخواست متقاضی باشد. همانگونه که در بالا شرح دادیم هر دو طرف سوپر ویزای کانادا می‌بایست شرایطی داشته باشند و مدارکی ارائه دهند که بسیاری از آنها در انواع دیگر ویزای توریستی ضرورتی ندارند اما برای ویزای والدین کانادا اجباری هستند.

بر اساس آخرین آپدیت سفارت کانادا، فرد دعوت کننده مقیم کانادا می بایست حداقل درآمد سالانه‌ای معادل ۲۴۰۰۰ دلار کانادا داشته باشد و همچنین والدین وی گواهی سلامت عمومی از پزشک معتمد سفارت کانادا در تهران داشته باشند.

سوپر ویزای 10 ساله والدین

مدت زمان صدور سوپر ویزای کانادا

همانگونه که اشاره شد سوپر ویزای کانادا نوعی ویزای توریستی کانادا است، بنابراین مراحل بررسی و رسیدگی به این نوع ویزا نیز کم و بیش همچون دیگر انواع ویزای توریستی خواهد بود و طبعا مدت زمان صدور سوپر ویزای کانادا نیز بین ۱ تا ۳ ماه به طول خواهد انجامید. زمانی تقریبا مشابه مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا.

همچنین با مراجعه به سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا می‌توانید مدت زمان صدور سوپر ویزای کانادا و دیگر انواع ویزای کانادا را بطور تقریبی تخمین بزنید.

در پایان می‌توان گفت سوپر ویزای کانادا، نوعی از ویزای موقت کانادا است برای رفاه حال والدین افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند و می‌خواهند در روزهای فراغت از هیاهوی کار و دغدغه‌های جوانی، ایام را در کنار فرزندان خود بگذرانند.

مراحل ثبت درخواست سوپر ویزای کانادا

مراحل و روش ثبت درخواست برای سوپر ویزای کانادا کاملا با ویزای توریستی کانادا یکسان است. تنها بخشی از مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید و فرم درخواست ویزا متفاوت می باشد. ابتدا مدارک را به صورت حضوری و یا آنلاین به سفارت تحویل می دهید. سپس در تاریخی که به شما اعلام خواهد شد، برای انگشت نگاری در سفارت حضور پیدا می کنید و در آخر منتظر باشید تا پاسخ سفارت به درخواست ویزای شما اعلام شود. مدت زمان این انتظار از 2 هفته تا 3 ماه متغیر خواهد بود.

از آنجایی که سفارت کانادا در ایران بسته شده است، می بایست برای انجام مراحل دریافت ویزا به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید. ترکیه یکی از گزینه های مناسب برای این کار محسوب می شود. توجه داشته باشید که برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا، شرایط برای ارائه درخواست متفاوت می باشد و برای هرکدام از آنها ، طبق مسیری که توضیح داده شده است جلو بروید.

نکات مهم جهت دریافت سوپرویزای کانادا

دریافت مشاوره
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp شخص پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید