مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا بیش از ۵۰ روش وجود دارد که ما در اینجا به برنامه‌های بلند مدت مهاجرتی که منجر به اقامت دائم می‌شوند، می‌پردازیم. با بررسی روش های مهاجرتی بهترین روش را برای خود انتخاب کنید. اگر نیاز به مشاور یا وکیل دارید، از مشاورین رسمی و مورد تایید اداره مهاجرت کانادا خدمات دریافت کنید. 

اقامت کانادا از طریق تخصص کاری

اگر مدرک تحصیلی دانشگاهی و سابقه شغلی و مهارت زبان و کمتر از ۳۵ سال سن دارید، شانس خود را در یکی از برنامه های نیروی کار ماهر امتحان کنید.

اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

اگر دارای کسب و کار هستید یا مهارت هنری، ورزشی یا کشاورزی در سطح بالا، یا ایده تجاری در ذهن خود دارید، یکی از روش های این گروه میتواند برای شما مناسب باشد.

اقامت کانادا از طریق تخصص در استان‌ها

اگر مدرک تحصیلی دانشگاهی و سابقه شغلی و مهارت زبان و کمتر از ۳۵ سال سن دارید، شانس خود را در یکی از برنامه برنامه های استانی نیز امتحان کنید.

اقامت کانادا از طریق تجربه کانادایی​

اگر در کانادا تحصیل یا بیش از یک سال کار کرده اید، قطعا این یکی از ویزاهایی است که باید در مورد آن بیشتر بدانید...

اقامت کانادا از طریق تجربه کبکی (PEQ)

اگر در کبک تحصیل یا بیش از یک سال کار کرده اید، خوش شانس هستید زیرا به احتمال قوی از این روش اقامت دائم خواهید گرفت...

اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ

یکی از بستگان شما در کانادا اقامت دارید؟‌ اقامت کانادا را دارید و قصد دارید بستگان درجه یک خود را به کانادا بیاورید؟ ویزای اسپانسرشیپ ویزایی است که شما دنبال آن هستید...

روش های مهاجرت به کانادا

هر یک از روش‌های مهاجرتی به کانادا شرایط مخصوص به خود را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر از این شرایط به صفحه مربوط به هر برنامه مراجعه کنید.

همچنین مدارک مورد نیاز در هر یک از برنامه‌های مهاجرتی متفاوت است؛ اما اغلب مدارکی همچون مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، سوابق کاری، تمکن مالی و غیره مورد نیاز است.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط شما و روش مهاجرتی انتخابی می‌تواند متفاوت باشد. چیزی که واضح است این است که شما باید حداقل بتوانید تمکن مالی برای هزینه‌های زندگی یک سال خود در کانادا را ارائه دهید.
این مبلغ حداقل حدود ۱۳,۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود. علاوه بر این، باید هزینه‌های ویزا و اقامت را نیز در نظر داشته باشید.

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا به همراه خانواده

برخی از برنامه‌های مهاجرتی خاصی، این امکان را به مهاجران خارجی می‌دهند تا بتوانند به همراه اعضای خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند. با این وجود، اعضای خانواده‌ای که امکان مهاجرت را دارند، در هریک از برنامه‌های مهاجرتی متفاوت است. به عنوان مثال، مهاجرانی که از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا اقدام می‌کنند، می‌توانند تنها همسر و فرزندان وابسته خود را نام نویسی کند؛ اما این امکان برای والدین او میسر نیست. با این حال، کانادا برنامه‌های اسپانسرشیپ خانواده را معرفی کرده است که به شهروندان و مقیمان دائم کانادا این امکان را می‌دهد که بتوانند همسر، فرزندان وابسته، والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ خود را برای مهاجرت به کانادا حمایت کنند.

نیاز به کمک دارید؟

مشاوره رایگان فقط با یک کلیک

مدت زمان فرآیند مهاجرت به کانادا

مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی کانادا در هریک از برنامه‌های مهاجرتی متفاوت است. برخی از درخواست‌های اقامت دائم تحت سیستم جدید اکسپرس انتری کانادا، در کمتر از ۶ ماه رسیدگی می‌شوند. این در حالی است که زمان رسیدگی در سایر برنامه‌های مهاجرتی ممکن است ۲ سال یا بیشتر به طول انجامد. 

سوالات متداول مهاجرت به کانادا

صرف نظر از اینکه در چه مقطعی قصد تحصیل را دارید، ابتدا باید اپلای کنید. چه در مدارس، چه در کالج ها و چه در دانشگاه ها، پیش نیازهای اپلای وجود دارد. این پیش نیاز ها معمولا شرایط معدل، شرایط درسی و شرط زبان هستند.

در بیشتر مراکز آموزشی کانادا در صورت نداشتن شرایط کامل، امکان اپلای کاندیشنال (اپلای مشروط) را به شما می دهند. یعنی نامه پذیرش مشروط صادر میکنند و از شما می خواهند که پیش نیازهای تعیین شده را تا زمان خاصی ارائه نمایید. مروری کنیم به پیش‌ شرط ‌های اولیه شرایط پذیرش تحصیلی کانادا:

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس روزانه یا شبانه روزی‌؟ مدارس خصوصی یا دولتی؟‌ این تصمیم واقعا سردرگم کننده است. اما جدا از این انتخاب حیاتی و تاثیر گذار، شرایط تحصیل در مدارس کانادا کم و بیش یکسان است. مدارس کانادا برخلاف ایران بر اساس سن شما را رده بندی می‌کنند. معمولا مدارس جدولی دارند که با مقایسه سن شما در آن جدول مشخص می‌کنند در کدام پایه تحصیل کنید.

تحصیل در کانادا

 اگر سطح زبانی شما آماده نباشد، تمام مدارس دوره تقویت زبان دارند که گاهی رایگان و گاهی با شهریه مجزا قابل استفاده هستند. سیستم فارغ التحصیلی از مدارس کانادا هم سیستم متفاوتی با ایران بوده و براساس واحدهای درسی گذرانده شده در پایه دهم و یازدهم و دوازدهم دبیرستان خواهد بود. نسبت به رشته مورد نظر در دانشگاه باید واحدهای کافی را در مدرسه بگذرانید.

آمار قبولی ویزای تحصیلی کانادا در شرکت آینده ایده آل در سال‌های اخیر ۹۰٪ بوده است. یعنی از هر ۱۰ متقاضی که با شرکت آینده ایده آل همکاری داشته‌اند، ۹ متقاضی در بار اول ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرده‌اند.در سال ۲۰۲۰ به خاطر محدودیت‌های به وجود آمده در اثر کووید-۱۹، این آمار کاهش داشته که امیدواریم به زودی با عادی شدن اوضاع دنیا، به روال سابق بازگردیم.

تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کالج های کانادا، دیپلم ایران

کالج ها مراکزی هستند که در آن‌ها سیستم آموزشی بیشتر عملی بوده و کمتر تئوری آموزش می‌دهند. دوره‌های موجود در کالج‌های کانادا یک تا دو ساله هستند و برای ورود نیاز به دیپلم دبیرستان ایران یا کانادا خواهد بود. سطح زبان مورد نیاز بیشتر کالج‌های کانادا آیلتس ۵.۵ تا ۶.۵ است و در صورت ضعیف تر بودن زبان امکان گذراندن دوره‌های تقویتی پیش از دوره اصلی وجود دارد.

اما شرایط سنی برای ورود به کالج‌های کانادا، اصلا دور از ذهن نیست اگر دانشجوی ۵۵ ساله را مشغول تحصیل در کالج‌ ببینید :). بله این واقعیت دارد. از آنجا که کالج ها بیشتر روی آماده سازی شما برای شغل خاصی تمرکز دارند، ورود به آن‌ها سن و سال نمی‌شناسد. خب این عالی هست، خیر؟‌ حتما بله! ولی اول باید ویزای کانادا را بگیرید

تحصیل در کالج، پلی برای تحصیل در دانشگاه

کالج ها گاهی هم نقش پل ارتباطی بین دبیرستان و دانشگاه ها را بازی میکنند. اما چطور؟‌ دو مورد زیر را ببینید، این دو مساله خیلی مهم برای انتخاب کالج ها هستند.

۱- کلاس‌های کم جمعیت تر در کالج ها نسبت به دانشگاه ها

 کالج ها به نسبت دانشگاه ها محیط جمع و جورتری دارند و تعداد دانشجویان در کلاس‌های کالج ها کمتر است که این فرصت خوبی برای آمادگی دانشجویان و وفق یافتن با محیط آکادمیک خواهد بود. پس در این موضوع کالج ها نقش برطرف کننده شوک ورود به محیط دانشگاه را بازی میکنند.

۲- ترکیب کالج و دانشگاه با برنامه ۱+۳ یا برنامه ۲+۲
دو سناریو واقعی رو بگذارید مقایسه کنیم. آرین و رایان هر دو ۱۹ سال دارند و قصد تحصیل در رشته مهندسی دانشگاه یورک را دارند. شهریه دانشگاه یورک در حدود سالی سی هزار دلار است.

تحصیل در کانادا

شهریه تحصیل در کانادا چقدر است؟‌

شهریه تحصیل در مدارس روزانه و دولتی کاناداسالیانه ۱۳ تا ۱۶ هزار دلار کانادا
شهریه تحصیل در مدارس خصوصی و روزانه کاناداسالیانه ۱۳ تا ۲۵ هزار دلار کانادا
شهریه تحصیل در مدارس شبانه روزی کاناداسالیانه ۳۵ تا ۶۰ هزار دلار کانادا
شهریه تحصیل در کالج های کانادا سالیانهسالیانه ۱۲ تا ۱۷هزار دلار کانادا
شهریه تحصیل در دانشگاه های کاناداسالیانه ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار کانادا
شهریه تحصیل در دانشگاه های تاپ رنکینگ کانادا در مقطع کارشناسیسالیانه ۲۵ تا ۴۵ هزار دلار کانادا
دریافت مشاوره
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp شخص پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید