پرسش و پاسخ

پاسخ به سوالات شما

از ابتدای سال ۲۰۱۵ (این روش که یک سیستم مهاجرت است و نه یک برنامه مهاجرتی) راه اندازی شده است. از طریق این سیستم مهاجرین مورد نظر برای روش های مهاجرتی زیر انتخاب می شوند.

Federal Skilled Worker Program

Federal Skilled Trade Program

Canadian Experience Class

Provincial Nominee Program  اکسپرس اینتری در مهاجرت استانی کانادا

در این روش متقاضی در ابتدا ابراز علاقه مندی خود برای مهاجرت به کانادا را اعلام کرده و اگر حداقل برای یکی از روش های مهاجرتی ذکر شده در بالا واجد شرایط باشد به استخر متقاضیان وارد می شود. سپس دولت فدرال و همچنین استان ها و یا کارفرمایان اجازه دارند از بین متقاضیان داخل استخر انتخاب خود را انجام دهند و به متقاضی دعوتنامه برای اقدام داده خواهد شد. این سیستم روش قبلی مهاجرت کانادا که هر فردی زودتر اقدام میکرد در اولویت بود را نقض کرده و در این سیستم هر فردی امتیاز بیشتری داشته باشد در اولویت برای اقدام برای اقامت دائم خواهد بود. این سیستم مانند سیستم مهاجرتی استرالیا و نیوزیلند می باشد

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا قصد دارد تمامی پرونده ها را در ۶ ماه از تاریخ ثبت پیگیری نماید این سیستم روش ورود سریع نامیده می شود. البته این ۶ ماه از تاریخی که متقاضی علاقه مندی خود را اعلام کرده نمی باشد بلکه ۶ ماه از تاریخی خواهد بود که متقاضی دعوتنامه برای اقدام را دریافت کرده و درخواست خود را برای اقامت دائم ثبت می نماید.

متقاضیان علاقه مند با ساختن پروفایل و وارد کردن اطلاعات شخصی زبان و مهارت ها و تجربه کاری و تحصیلات علاقه مندی خود را برای مهاجرت به کانادا اعلام میکنند. وارد کردن اطلاعات صحیح در این قسمت بسیار با اهمیت است و توصیه میکنیم با مشورت با کارشناسان خبره از هر گونه مشکل در آینده جلوگیری نمایید.

اگر این اطلاعات اشتباه باشد به عنوان misrepresentation در نظر گرفته خواهد شد و بسته به شرایط مختلف جریمه های مختلفی خواهد داشت. این متقاضی ممکن است تا ۵ سال از ورود دوباره به استخر متقاضیان محروم شود. متقاضیانی که قادر به اقدام به شکل صحیح نمی باشند بهتر است از مشاورین رسمی در این امر کمک بگیرند.

بانک شغلی کانادا موتور جستجوی شغلی برای موقعیت های شغلی میباشد. این سایت کمک میکند تا کار جویان و کارفرمایان کانادایی را با هم متصل و هماهنگ سازد. اگر متقاضیان در روش مهاجرت سریع پیشنهاد شغلی ندارند و توسط هیچ کدام از استان ها هم انتخاب نشده باشند باید در بانک شغلی کانادا ثبت نام نمایند. اگر متقاضی در حال حاضر در کانادا در حال کار کردن و دارای LMIA (معتبر) می باشد نیازی به اقدام دوباره برای دریافت LMIA جدید نخواهد داشت. اگر کارفرما متقاضی را برای کار مورد نظر مناسب بداند پس از آن پروسه مصاحبه و روند اداری انجام خواهد شد و در نهایت اگر کارفرما و شغل مورد نظر هم طبق قانون واجد شرایط باشند کار مورد نظر به متقاضی پیشنهاد خواهد شد. کارفرمایان با LMIA مثبت در ادامه پیشنهاد شغلی و سایر اطلاعات را به متقاضی خواهند داد تا وی در پروفایل خود وارد نماید. در مرحله بعدی به سرعت نامه (Invitation to Apply (ITA برای اقدام در خصوص اقامت دائم ارایه خواهد شد.

این دعوتنامه به تمام افرادی که در سیستم ورود سریع یا همان اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا انتخاب شده اند داده خواهد شد. این دعوتنامه توسط دولت کانادا و یا استان ها و یا کارفرما به متقاضی داده خواهد شد. در صورتی که متقاضی در بین رتبه های بالا در سیستم ورود سریع باشد و یا توسط یک استان انتخاب شده و یا توسط یک کارفرما نامه جاب آفر را دریافت کرده باشد این دعوتنامه ارایه خواهد شد.

خیر. هر فردی با هر رشته تحصیلی و کاری امکان اقدام را خواهد داشت. البته برای اقدام از تمامی روش های مورد نظر در سیستم ورود سریع متقاضی باید در سیستم کد بندی شغلی کانادا در یکی از گروه های گروه A/B/0 باشد. برای اینکه بدانید شغل شما در این گروه ها وجود دارد یا خیر به صفحه بازار کار کانادا مراجعه کنید.

بله. دو راه برای این منظور وجود دارد.

۱. ابتدا برای روش استانی اقدام کند و سپس تایید انتخاب شدن را از استان گرفته و پروفایل ورود سریع را تکمیل نماید.

۲. ابتدا پروفایل ورود سریع را تکمیل نماید. سپس استان ها میتوانند وارد سیستم ورود سریع شده و از متقاضی بخواهند از طریق استان مورد نظر اقدام نماید و وقتی متقاضی تائیدیه استان را گرفت در سیستم ورود سریع به روز رسانی کند. در هر کدام از این دو راه بمحض اینکه متقاضی پروفایل ورود سریعش را به روز رسانی میکند و مشخص میشود که در سیستم استانی انتخاب شده است به او امتیاز اضافی کافی داده خواهد شد تا برای مرحله بعدی واجد شرایط شود.

در این سیستم کارفرمایان کانادایی نقش مستقیم و موثرتری دارند. متقاضیان هم این شانس را دارند که توانایی ها و مهارت های خود را به کارفرمایان نشان دهند و این کار را می توانند از طریق بانک شغلی کانادا انجام دهند. پس از اینکه دولت کانادا و همچنین استان ها از استخر متقاضیان مورد نظر خود را انتخاب کردند کارفرماها نیز می توانند افرادی که علاقه به مهاجرت به کانادا را داشته اند را انتخاب نمایند.

پس از دریافت دعوتنامه متقاضیان ۶۰ روز برای ثبت آنلاین پرونده زمان خواهند داشت. به دلیل اینکه این زمان بسیار کوتاه است و جمع آوری مدارک مهاجرتی زمان زیادی نیاز دارد ما توصیه میکنیم متقاضیان از پیش اقدام به جمع آوری مدارک نمایند. در صورتی که در مدت زمان ۶۰ روز اقدام انجام نشود متقاضی باید دوباره به استخر بازگشته و پروسه را طی نماید.

اگر مدرک بالای دیپلم را در کانادا گرفته باشید خیر. در غیر اینصورت اگر قصد اقدام از طریق نیروی کار ماهر فدرال را دارید باید ارزیابی مدرک از پیش انجام شود. برای افرادی که قصد دارند از طریق استانی و یا تجربه کانادایی و یا Skilled Trades Program اقدام کنند این ارزیابی الزامی نبوده ولی ممکن است امتیاز متقاضی را در سیستم افزایش دهد.

بله. تمامی متقاضیان برای تعیین سطح زبانی باید در آزمون شرکت کنند. برای هر کدام از روش های مهاجرتی امتیاز مشخصی برای مهارت زبانی وجود دارد و برای بدست آوردن آن امتیاز متقاضی باید در آزمون ربان شرکت کند. این آزمون ها شامل IELTS و CELPIP برای زبان انگلیسی و برای زبان فرانسوی TEF و TCF می شوند. زمانیکه متقاضی وارد استخر می شود می تواند جهت افزایش امتیاز خود در آزمون جدیدی شرکت کرده و نمره خود را افزایش بدهد.

بله ولی اینکه در کل نسبت به سایر متقاضیان در چه رتبه ای هستند را نمی توانند در استخر مشاهده کنند. البته حداقل امتیاز لازم را خواهند دانست. بنابراین نمره مورد نظری را می توانند در نظر داشته باشند و با بدست آوردن آن نمره شانس خود را برای انتخاب شدن افزایش دهند.

خیر. متقاضیانی که از طریق استانی اقدام میکنند باید قصد ماندن در آن استان را داشته باشند. هر چند طبق قانون کانادا پس از ورود در کانادا مختارند در هر جای کانادا که می خواهند زندگی و کار و یا تحصیل کنند.

در حال حاضر خیر. ولی ممکن است برای مهارت های خاصی ظرفیت گذاشته شود.

بله. همسر و فرزندان وابسته را میتوان در پرونده فرد اصلی داشت. تمامی افراد از لحاظ پزشکی و امنیتی توسط دولت کانادا چک خواهند شد.

بله. باید متقاضیان به صورت فعالانه در این زمینه کار کنند تا شانس خود را افزایش دهند. در صورتیکه دولت کانادا و یا استان ها متقاضی را انتخاب نکنند تنها راه متقاضی دریافت پیشنهاد شغلی معتبر می باشد. در این امر کارشناسان موسسه ویزا موندیال آماده ارایه خدمات در خصوص پیگیری پرونده ها می باشد.

دریافت مشاوره
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp شخص پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید